2. Mezinárodní konference laskavosti, jemnosti a radosti. Zážitkově-meditační pobyt. Moravec, 13. 4 . – 15. 4. 2018

 

O konferenci

Wellness pro tělo i duši aneb relaxace, odpočinek, offline, ohne wi-fi nám sluší. Odlehčení očím od modrého světla displejů, nakrmení ucha, radost ze zdravého ducha. Digitální svět, mobily i počítače, nechme chvíli spát, zabavíme se sami, třeba si budeme umět zase hrát. Dotýkat se sebe, tebe pohledem, dlaní, bez smartphonu na ní. Udělejme si víkend v laskavosti sami k sobě, jemnosti ve vzájemnosti a radosti do sytnosti. Projdeme branou do zámecké zahrady, budeme i tady. Tancovat, zpívat, do Slunce se dívat. Přítomni v přítomnosti.

 

Kde

Penzion u Výletů, Moravec 199
penzion-vysocina.cz

Kdy

od 13. 4. do 15. 4. 2018, začátek večeří v 18:00-19:00

Oblečení 

Doporučujeme pohodlné oblečení a obuv. S sebou si prosím vezměte i polštářek a deku na meditace.

Strava

Plná penze, možnost výběru z vegetariánských i masitých jídel.
Během přestávek je káva, čaje, voda k dispozici v rámci plné penze (snídaně-obědy-večeře), pro mlsné jazýčky bude možnost zakoupení svačinky (domácí koláčky, pečivo, ovoce). Během konference s námi bude naše paní kuchařka Petra Kočí, která nám upeče domácí chléb a mléčné výrobky zajistí od místních farmářů.

 
 

Program

13. 4. 2018 – pátek

17:00 registrace, ubytování na pokojích

18:00 společná večeře

Zahájení konference:

19:30 – 20:30 Zuzana Bajkaiová, Slovensko – „Jak porod ovlivňuje rod“

20:30 – 20:15 diskuze

21:15 seznamovací večírek – prostor pro laskavost, jemnost, radost a hravost (tým Jarka, Zuzka, Bára, Táňa), hudba, kytara, tanec a možná přijde kouzelník :)

14. 4. 2018 – sobota

8:00–8:45 něžné, jemné, probouzení těla i duše s Radkou Blatnou, herečkou: www.malevelkedivadlo.cz, www.zdravotniklaun.cz

9:00 snídaně

9:45 – 10:00 úvodní slovo k 2. Mezinárodní konferenci LJR - Taťjana Horká a spol.

10:00 – 11:00 Beata Boháčová – „S bubnem v rytmu těla“

11:00 – 11:20 přestávka (teplé, studené nápoje, doprovodný program)

11:20 – 12:00 Laskavost, jemnost a radost (tým JZBT)– prostor pro dotazy

12:00 - 13:00 Taťjana Horká, Jarka Vykoupilová, Barbara Dobešová a Zuzana Šmerková
Jdeme společně – povídání z praxe, hry, ukázky (experiment, nonverbální komunikace, pro zájemce oběd a odpolední oddych bez mluveného slova…)

13:00 - 15:00 oběd – bez mobilu do 14:00, 15:00 doprovodný program a odpočinek, procházky

15:00– 16:00 Pavel Josef Macků www.macku.cz, www.oldharp.com, www.duchovnilecba.cz – „Hudební cesta časem“

16:00 – 16:15 dotazy, dizkuze

16:15 - 16:35 přestávka (teplé, studené nápoje, doprovodný program)

16:35 - 17:35 Zbyněk Sovík www.facebok.com/stromdusi/ – „Dechová cvičení, praktické ukázky meditace s hudbou“

17:35 – 17:50 dotazy, diskuze, uzavření sobotního programu organizátorky - Jarka Vykoupilová, Taťjana Horká, Barbara Dobešová, Zuzana Šmerková

18:00 večeře

19:00 – 19:45 DušenkyDivadlo zrcadloJarka Vykoupilová, moderátorka, herečka, terapeutka: www.rozhlas.cz/brno/portal, www.prkno.net, www.malevelkedivadlo.cz. Taťjana Horká, terapeutka: www.psychoprofi.cz, kytaristka Petra Punčochářová: www.petranaceste.cz

20:00 – 22:00 ochutnávka moravských vín Vinařství Černý Valtice www.vinarstvicerny.cz,degustaci povede Vlastimil Černý

22:00 volná zábava – kytara, zpěv, karaoke, tanec, hudba, večer plný překvapení

15. 4. 2018 – neděle

8:00- 8:45 něžné, jemné, laskavé, hravé probouzení těla i duše s Radkou Blatnou

9:00 snídaně

10:00 – 11:00 Petra Vykydalová Kupková: https://www.skolanaradosti.cz a děti ze Školy na Radosti – paní ředitelka a děti nám přijdou povykládat o své žité zkušenosti: „Já se neučím, já se zajímám“.

11:00 – 11:15 přestávka (teplé, studené nápoje, doprovodný program)

11:15 – 12:00 Jdeme společně – tým Jarka, Zuzka, Táňa a Bára věc – problém – řešení Zuzana Šmerková: lesniklub.tisnovsko.eu, Barbara Dobešová: llp.cz
JS zkušenosti a novinky našeho projektu v rezortu MSMT, MPSV a MZ

12:30 oběd – závěr 2. Mezinárodní konference LJR

 

Přednášející

horka

MUDr. Taťjana Horká

Dušenky – Divadlo zrcadlo, Jdeme společně

Jmenuji se Taťjana Horká, pracuji v Psychoprofi s.r.o. jako psychoterapeutka. Během své praxe jsem byla v kontaktu s několika tisíci lidmi, zdravými, nemocnými, umírajícími.

více

MUDr. Taťjana Horká

Dušenky – Divadlo zrcadlo, Jdeme společně<

Jmenuji se Taťjana Horká, pracuji v Psychoprofi s.r.o. jako psychoterapeutka. Během své praxe jsem byla v kontaktu s několika tisíci lidmi, zdravými, nemocnými, umírajícími. 10 let jsem působila jeko lékařka v klinické praxi FN Brno, v Dětské nemocnici. Jsem autorkou a realizátorkou desítek projektů, programů, např. Výtvarná dílna ve FN Brno, Černopolní 9, projekt Jdeme společně, o kterém se zmíníme i na naší konferenci. Ráda lenoším, tancuji, zpívám, fotografuji, chodím do přírody, hlídám pejsky a potkávám se s lidmi. Jsem rozvedená, s bývalým manželem máme dvě plnoleté dcery. Jsem iniciátorkou, organizátorkou, aktivní účastnicí 2. Mezinárodní konference Laskavosti, jemnosti a radosti. Raduji se, že mám skvělé pomocnice, s kterými do toho „jdeme společně“ – organizační tým: Jarka Vykoupilová, Barbara Dobešová a Zuzana Šmerková. Užívám si proces tvoření této události. Vnímám, že letos nám přibyl další rozměr, a tou je hravost. O hudební nástroje tu nebude nouze. Srdečně zvu, těším se na setkání s vámi, že se zastavíme, odpočineme a vypneme mobilní telefony. www.psychoprofi.cz

zavřít


Jarka Vykoupilová

Jarka Vykoupilová

Dušenky – Divadlo zrcadlo, Jdeme společně

Při práci v neziskovém sektoru jsem získala lektorské a organizační zkušenosti, vedla jsem nízkoprahovou klubovnu pro sociálně vyloučené děti a v rodinné poradně organizovala akce pro adoptivní a pěstounské rodiny.

více

Jarka Vykoupilová

Dušenky – Divadlo zrcadlo

Při práci v neziskovém sektoru jsem získala lektorské a organizační zkušenosti, vedla jsem nízkoprahovou klubovnu pro sociálně vyloučené děti a v rodinné poradně organizovala akce pro adoptivní a pěstounské rodiny. Následně absolvovala čtyřletý terapeutický výcvik u PhDr. Jiřiny Prekopové (ukončen v roce 2014). V rámci terapeutické praxe doprovázím klienty a organizuji přednášky na téma osobního rozvoje.

V roce 2007 jsem založila a programově 6 let vedla - Mateřské centrum Oříšek ve Veverské Bítýšce. Částečně pracuji i jako volnočasový pedagog, lektorka herectví a improvizačního divadla, tam se často věnuji práci se skupinou a velmi mě to baví. Naplňuje mě setkávání se s lidmi a jejich příběhy. Výzvou je propojování zkušeností z terapeutické, divadelní a rozhlasové práce.

S projektem "Jdeme společně" jsem se potkala nejprve jako klient a naprosto změnil mé vnitřní nastavení i vnímání souvislostí a přístup k sobě samé i mým blízkým. S nadšením jsem přijala nabídku spolupráce a věřím, že jedinečnost každého z vás mi při setkání bude další inspirací a radostí.

zavřít


Macků

Mgr. et Mgr. Pavel Josef Macků, Ph.D.

přednáška: Hudební cesta časem

Snad většina lidí má nějaký koníček. Samozřejmě ani já nejsem výjimkou, ale abych pravdu řekl, koníček mám jen jeden jediný a tím je poznávání světa ze všech jeho směrů.

více

Mgr. et Mgr. Pavel Josef Macků, Ph.D.

přednáška: Hudební cesta časem

Snad většina lidí má nějaký koníček. Samozřejmě ani já nejsem výjimkou, ale abych pravdu řekl, koníček mám jen jeden jediný a tím je poznávání světa ze všech jeho směrů. Proto se ho na jednu stranu snažím poznávat hlavou pomocí teoretické fyziky, matematiky, theologie a psychologie (kteréžto obory jsem vystudoval) a na druhou stranu ho poznávám rukama díky olejomalbě, řezbářství a výrobě replik historických hudebních nástrojů (www.oldharp.com).

Dříve jsem se dvacet let věnoval dětem jako běžný učitel, později jsem ale „svoji třídu“ rozšířil na celou republiku a začal dětem i dospělým představovat svět v různých pořadech a přednáškách, se kterými cestuji po celé naší republice (www.macku.cz). V současnosti se stále více věnuji především dospělým, kterým pomáhám zvládat různé těžkosti ve své psychologické poradně (www.duchovnilecba.cz).

Myslíte si, že mám příliš mnoho zájmů? Já to tak nevidím, stále více totiž zjišťuji, že se všechny obory, kterým se věnuji, týkají jednoho jediného a tím je svět a lidé v něm. A objevovat tenhle svět je fajn (potvrdí Vám to všechny malé děti, ty o tom něco vědí).

zavřít


Beata Boháčová

Beata Boháčová

přednáška: S bubnem v rytmu těla

Jmenuji se Beata Boháčová. Bubny mě oslovily před více než osmi lety a od té doby jsou mými společníky. Ráda skrze ně předávám energii lidem kolem sebe. My se společně s bubny ponoříme do jejich rytmů, prožijeme příval energie, radosti, sebepoznání, i uvolnění.

více

Beata Boháčová

přednáška: S bubnem v rytmu těla

Jmenuji se Beata Boháčová. Bubny mě oslovily před více než osmi lety a od té doby jsou mými společníky. Ráda skrze ně předávám energii lidem kolem sebe. My se společně s bubny ponoříme do jejich rytmů, prožijeme příval energie, radosti, sebepoznání, i uvolnění. Dále se seznámíme s různými nástroji, jako jsou ústní harfa, brumle, tibetská miska, koncovky, sluneční buben, kalimba, perkuse a jiné. Těším se na vás a na naší společnou bubenickou smršť !!!

zavřít


punčochářová

Petra Punčochářová

Dušenky – Divadlo zrcadlo

Milí účastníci konference, těším se na nádherné prožitky v přítomném okamžiku. Společně si zazpíváme a naladíme na zvuk kytary v barokním ladění 415 Hz. Budu zpívat svoje vlastní písně ale i nechám vše volně plynout. Vzniknou pro nás nové melodie a nové zvuky. Společně vytvoříme hudbu, která se nás dotkne v každé buňce našeho těla. Jste mojí velikou inspirací. S láskou a úctou Petra

více

Petra Punčochářová

Dušenky – Divadlo zrcadlo

Milí účastníci konference, těším se na nádherné prožitky v přítomném okamžiku. Společně si zazpíváme a naladíme na zvuk kytary v barokním ladění 415 Hz. Budu zpívat svoje vlastní písně ale i nechám vše volně plynout. Vzniknou pro nás nové melodie a nové zvuky. Společně vytvoříme hudbu, která se nás dotkne v každé buňce našeho těla. Jste mojí velikou inspirací. S láskou a úctou Petra

Petra Punčochářová je učitelka kytary ve Veverské Bítýšce, která v sobě objevila dar zpěvu. Naučila se improvizovat a hrát si se svým hlasem. Píše svoje vlastní písně, tvoří hudbu na texty jiných autorů. Píše krátké příběhy a básně lidem na míru, které výtvarně ztvárňuje. Miluje kopce a opravdová setkání! Petra je žena, která má ráda proces učení....právě teď je někde na Cestě za novým poznáním.

www.petranaceste.cz

zavřít


Zuzka Šmerková

Ing. Zuzana Šmerková

přednáška: Jdeme společně – tým Jarka, Zuzka, Táňa a Bára věc – problém – řešení

jsem ráda v přírodě a baví mě práce s dětmi, v současné době jsem průvodkyní dětí v lesní školce - Lesní rodinný klub na Tišnovsku. Ať je léto nebo zima v lese je nám príma.

více

Ing. Zuzana Šmerková

přednáška: Jdeme společně – tým Jarka, Zuzka, Táňa a Bára věc – problém – řešení

jsem ráda v přírodě a baví mě práce s dětmi, v současné době jsem průvodkyní dětí v lesní školce - Lesní rodinný klub na Tišnovsku. Ať je léto nebo zima v lese je nám príma. Při své práci komunikuji s dětmi, rodiči a spolupracovníky. Učíme děti, jak společně komunikovat, zvládat a řešit konflikty a vzdělávací program JS si tak mohu vyzkoušet každý den. Jdeme společně mi otevírá cestu k sobě a dává mi možnosti, jak se dá lépe komunikovat.

zavřít


Kočí

Petra Kočí

nám vaří

Když jsem byla malá a stála vedle babičky v kuchyni kde to krásně vonělo jahodovými knedlíky, marmeládou nebo pečeným masem, připadalo mi, že babička snad umí čarovat. Ale až s léty jsem pochopila, že všechno je o zkušenostech a nadšení.

více

Petra Kočí

nám vaří

Když jsem byla malá a stála vedle babičky v kuchyni kde to krásně vonělo jahodovými knedlíky, marmeládou nebo pečeným masem, připadalo mi, že babička snad umí čarovat. Ale až s léty jsem pochopila, že všechno je o zkušenostech a nadšení. Teď už se vaření nebojím, je tak radostné a svobodné - vpravdě kreativní činnost. Říká se, že ženy kuchařky se dělí na dvě skupiny - "receptové" a "nereceptové" a já patřím do té druhé skupiny :).

Těším se, že se s Vámi setkám na Moravci u Výletů, kde se budu starat o Vaši dobrou náladu prostřednictvím dobrého jídla. Můžete se těšit na domácí džemy, med, koláče, čerstvé chlebové placky, mléko z nedaleké farmy a spoustu dalších dobrot :).

Nejsem profesionální kuchařka, v běžném životě pracuji jako masérka ve Strážku (více o mně na www.facebook.com/petramasiruje). Setkávám se s lidmi, jejich životními příběhy a prostřednictvím práce s tělem se snažím zlepšovat kvalitu jejich života. Tak naviděnou v krásných jarních dnech!

Petra

zavřít


blatná

Radka Blatná

něžné, jemné, probouzení těla i duše

herečka www.maleveledivadlo.cz, zdravotní klaun www.zdravotniklaun.cz.

(S)MĚJME SE.


dobešová

Barbara Dobešová

přednáška: Jdeme společně – tým Jarka, Zuzka, Táňa a Bára věc – problém – řešení

Jmenuji se Bára Dobešová a aktuálně jsem velmi okouzlena komunikační metodou Poradních kruhů. Setkání v kruhu, mnohdy na zemi, s otevřeným srdcem mluvit i naslouchat, naučit se neskákat si do řeči ani myšlenek, sdílet příběhy - jak jednoduché a dostupné.

více

Barbara Dobešová

přednáška: Jdeme společně – tým Jarka, Zuzka, Táňa a Bára věc – problém – řešení

Jmenuji se Bára Dobešová a aktuálně jsem velmi okouzlena komunikační metodou Poradních kruhů. Setkání v kruhu, mnohdy na zemi, s otevřeným srdcem mluvit i naslouchat, naučit se neskákat si do řeči ani myšlenek, sdílet příběhy - jak jednoduché a dostupné. S nadšením se učím facilitovat poradní kruhy na základních školách, a tato praxe, a každý z účastníků jsou mi nejlepšími učiteli. Táňa Horká a projekt Jdeme společně, který mi přišel do života v roce 2013, jsou zřejmě nejdůležitějšími zdroji pro moji současnou práci a jsem za to velmi vděčna. Jdeme společně mi odpovědělo na mnoho akademických i lidských otázek, každé setkání je mi velkou inspirací, je to ale především cesta lehkosti, hravosti a humoru - a tu jsem si zvolila. Těším se na setkání s vámi!

zavřít


sovík

Zbyněk Sovík

Dechová cvičení, praktické ukázky meditace s hudbou

MOTTO: "Radovat se ze života, čas je relativní."
MOB: +420 773 092 421
www.facebok.com/stromdusi/

Zabývám se od r.1994 terapiemi Reiki, energetickým propojením harmonie těla a mysli.

více

Zbyněk Sovík

Dechová cvičení, praktické ukázky meditace s hudbou

MOTTO: "Radovat se ze života,čas je relativní."
MOB: +420 773 092 421
www.facebok.com/stromdusi/

Zabývám se od r.1994 terapiemi Reiki, energetickým propojením harmonie těla a mysli.

Zdrojem mi je filozofie bojových sportů, jako je např.Tai-chi a AIKIDO nebo WUSCHU. Abych pochopil, oč se jedná, absolvoval jsem pár seminářů a 5 let se věnuji AKIDŽICU. Před necelým rokem jsem se odstěhoval z Brna do Kuřimi, kde mě oslovila skupinka lukostřelců a mé cesty k filozofii tradičních bojových sportů dálného východu se staly kořenem k osobnímu pochopení, o čem je přítomný okamžik a z čeho pramení zdraví.

Kyudo-cesta luku je meditativní lukostřelba a jelikož meditace jsou očistou duše všeobecně, sám pořádám meditace zaměřené na duševní zdraví v tomto kontextu:

 • Naučíte se pracovat se svým vědomím a podvědomím
 • Vnímat svou energii a umět jí použít ke svému prospěchu
 • Léčit sami sebe a ostatní
 • Práce s mandalami,mantrami a aromaterapií

Mimo jiné pomáhám lidem v oblasti psychické, emocionální a osobní jako terapeut. Aby to bylo kompletní a uzavřel nabídku svých služeb,tak masíruji od r. 2012:

 • Klasické masáže
 • Relaxační a regenerační masáže
 • Energetické REIKI masáže
 • Intuitivní masáže při nichž vycházím z osobnosti danného klienta a konkrétního zaměření telestézie

Eyva-cesta k sobě

zavřít


bajkaiová

Zuzana Bajkaiová, Mgr.

přednáška: Ako Pôrod ovplyvňuje Rod

Sprevádzam jednotlivcov a rodiny v krízach a v čase, kedy sami nevládzu a potrebujú chvíľu s niekým kráčať. Pomáham premieňať bolesť na skúsenosť a poznanie a rozpoznať dary za bolesťou skryté.

více

Zuzana Bajkaiová, Mgr.

přednáška: Ako Pôrod ovplyvňuje Rod

Sprevádzam jednotlivcov a rodiny v krízach a v čase, kedy sami nevládzu a potrebujú chvíľu s niekým kráčať. Pomáham premieňať bolesť na skúsenosť a poznanie a rozpoznať dary za bolesťou skryté. Ako dula sprevádzam ženy v tehotenstve, pri pôrode aj po ňom. Som fascinovaná zázrakom zrodenia, mám v úcte ženské telo a dôverujem schopnosti žien p porodiť svoje dieťa. Venujem sa témam dlhodobého dopadu pôrodu na život človeka, liečenia vnútorného dieťaťa, limbického odtlačku ,vedomého rodičovstva, vedomého života. Som dcérou, sestrou, manželkou, mamou, babičkou, priateľkou. Milujem ľudí, zvieratá, prírodu. Cítim hlbokú vďačnosť za všetko čím som si v živote prešla, za mojich blízkych, za moje zdravie, za priateľov, za to, že žijem v krajine, kde je mier , za nekonečno možností , ktoré mám. Mojou víziou je láskyplný život , naplnený radosťou, v súlade rozumu, srdca, ducha aj duše.

zavřít


bajkaiová

Petra Vykydalová Kupková

beseda s paní ředitelkou a dětmi: „Já se neučím, já se zajímám“

Jsem mámou tří úžasných dětí a jsem také průvodkyní v alternativní škole. Mám důvěru ve svobodné vzdělávání. Baví mě vnímat radost dětí a jejich nadšení pro objevování, zkoumání, učení, jejich spontánnost a autenticitu, pokud jsou ve svém přirozeném prostředí a ve své vlastní energii.

více

Petra Vykydalová Kupková

beseda s paní ředitelkou a dětmi: „Já se neučím, já se zajímám“

Jsem mámou tří úžasných dětí a jsem také průvodkyní v alternativní škole. Mám důvěru ve svobodné vzdělávání. Baví mě vnímat radost dětí a jejich nadšení pro objevování, zkoumání, učení, jejich spontánnost a autenticitu, pokud jsou ve svém přirozeném prostředí a ve své vlastní energii. Baví mě propojovat mozek a srdce a vidět děti šťastné. Baví mě nechat se inspirovat dětmi.

Mým oblíbeným citátem je věta A.S. Neilla, zakladatele Summerhillu první demokratické školy na světě: Dítě by mělo žít svůj vlastní život, ne život podle představ svých úzkostlivých rodičů ani podle názorů pedagogů přesvědčených, že vědí,co je pro děti nejlepší.

Přijedeme za vámi na Moravec spolu s dětmi ze školy Na Radosti. Můžeme se ptát přímo dětí, jaké to je být ve škole, do které se těší a která je baví.

Škola na radosti, https://www.skolanaradosti.cz

zavřít


 

Přihláška

Přihlásit se můžete do 3. 4. 2018.

online přihláška

účastnický poplatek

3 700 Kč

Vaše místo na konferenci bude zarezervováno až po zaplacení zálohy 2000 Kč na účet 1682369028/3030 s variabilním symbolem 01042018, se zprávou pro příjemce: mezinárodní konference LJR. Zaplacení poplatku vám potvrdíme emailem. Pokud posíláte platbu ze zahraničí, pošlete ji prosím včetně poplatku za převod.

Účastnický poplatek zahrnuje 

 • ubytování od 13. 4. do 15. 4. 2018 (tj. 2 noci)
 • plnou penzi ( snídaně – oběd – večeře, začínáme večeří a končíme obědem)
 • pitný režim o přestávkách
 • služby lektorů
 • konferenční poplatek
 

Kontakt

Přihlášky a dotazy: Barbara Dobešová

barbara.dobesova@seznam.cz, tel.: +420 732 588 884