3. Mezinárodní konference laskavosti, jemnosti a radosti
Zážitkově-meditační pobyt. Chalupa Navrátilka, 24. – 26. 5. 2019

 

O konferenci

Wellness pro tělo i duši aneb relaxace, odpočinek, offline, ohne wi-fi nám sluší. Odlehčení očím od modrého světla displejů, nakrmení ucha, radost ze zdravého ducha. Digitální svět, mobily i počítače, nechme chvíli spát, zabavíme se sami, třeba si budeme umět zase hrát. Dotýkat se sebe, tebe pohledem, dlaní, bez smartphonu na ní. Udělejme si víkend v laskavosti sami k sobě, jemnosti ve vzájemnosti a radosti do sytosti. Projdeme branou do zámecké zahrady, budeme i tady. Tancovat, zpívat, do Slunce se dívat. Přítomni v přítomnosti.

 

Kde

Chalupa Navrátilka v Mirošově, na Vysočině

Chalupa je přímo na "hlavní" silnici v obci Mirošov, okr.Žďár (14 km od Nového Města na Moravě). Jedná se o statek, který jsme vlastními silami zrekonstruovali. Celý objekt je v uzavřeném dvoře se zahradou a zajišťuje naprosté soukromí.

více

Chalupa je přímo na "hlavní" silnici v obci Mirošov, okr.Žďár (14 km od Nového Města na Moravě). Jedná se o statek, který jeho majitelé vlastními silami zrekonstruovali. Celý objekt je v uzavřeném dvoře se zahradou a zajišťuje naprosté soukromí.

V chalupě je 5 samostatných pokojů, každý s koupelnou a kuchyňkou (dřez, varná konvice, mikrovlnka, malá lednice). Pokoje (č. 1 a 2) v přízemí mají vždy manželské lůžko a 2 samostatná lůžka. Pokoje v patře (č. 3 a 4) jsou menší a mají vždy manželské lůžko a postel s možností vysunutí plnohodnotného lůžka. Pokoj č. 5 je "rodinný" a má velkou 3lůžkovou postel a opět postel s možností vysunutí plnohodnotného lůžka.

Ve společných prostorách je k dispozici velká plně vybavená kuchyň (myčka, trouba, indukční deska, 2x lednice), jídelna, dětské koutky a tělocvična. 

Máme i Nespresso kávovar (lze použít vlastní kapsle nebo využít naše – 15 Kč/kapsle) a velký plynový gril. 

Vše je nachystané na pobyt 20 osob.

Pokud byste měli zájem, na chalupu jezdí i velice šikovná masérka - paní Kočí (tel. 608 180 114) a lze se domluvit na masáži přímo na chalupě. Cena je 300 Kč/30 min., 600 Kč/60 min. Je opravdu výborná. Jen je potřeba domluvit si termín hodně dopředu.

zavřít

Kdy

24. – 26. 5. 2019, začátek večeří v 18:00 – 19:00

Pořádají

Barbara Dobešová, Jarka Vykoupilová, Taťjana Horká, Zuzana Šmerková

Oblečení 

Doporučujeme pohodlné oblečení a obuv. S sebou si prosím vezměte i polštářek a deku na meditace, přezůvky a plavky. Ručník budete mít k dispozici na pokoji.

Strava

Pátek
večeře – domácí pečený chleba, domácí pomazánky, sýry z místní ekofarmy, uzeniny, zelenina

Sobota
snídaně – forma švédského stolu (pečivo, uzeniny, sýry, zelenina, jogurt, domácí müsli, ovoce, buchta, popř. teplá ovesná kaše)
oběd – kuřecí vývar, kuřecí špíz, pečená zelenina, brambory
večeře – quiche, sýry, zeleninový salát

Neděle
snídaně – švédský stůl
oběd – italské špagety (sušena rajčata, olivy, kapari, pesto)
+ odjezdová vafle a káva

 


navrátilkanavrátilkanavrátilkanavrátilka
 

Program

24. 5. 2019 – pátek

17:00 registrace, ubytování na pokojích

18:00 společná večeře

Zahájení konference:

19:30 – 20:30 Společný úvodní kruh

20:30 Andrea Homolová – autorské čtení, autogramiáda – povídání s autorkou knihy Známe se celé věky čili Osudové vztahy

25. 5. 2019 – sobota

8:00–8:45 Zbyněk Sovík – meditace, dech, cvičení

9:00 snídaně

10:00 Taťjana Horká – jemnost, laskavost, radost v praxi

12:00 Oběd

14:00 – 15:30 Beata Boháčová – bubny, hudba, zvuk

16:00 – 18:00 Aktivity v tichu

18:30 Večeře

20:00 "Čas třešňového dýmu"
(hra v polosnu Divadla Prkno), Jarka Vykoupilová a spol.

21:30 Reflexe dne, zpěv, tanec

26. 5. 2019 – neděle

8:00 – 8:45 Zbyněk Sovík - meditace, dech, cvičení

9:00 snídaně

10:00 – 11:30 Petra Vykydalová Kupková: https://www.skolanaradosti.cz – Škola Na Radosti

11:30 Společný závěrečný kruh

12:30 Oběd

 

S kým se setkáte

horka

Taťjana Horká

Jemnost, laskavost, radost v praxi

Člověk z masa a kostí, co má rád fóry, někdy pytel strachů, jindy silná brachu, někdy v roli léčitelky, doktorky, terapeutky, čarodějnice - jedno velké nic, na konferenci poznáš víc :-)

více

Taťjana Horká

Člověk z masa a kostí, co má rád fóry, někdy pytel strachů, jindy silná brachu, někdy v roli léčitelky, doktorky, terapeutky, čarodějnice – jedno velké nic, na konferenci poznáš víc :-)

facebook
www.psychoprofi.cz

zavřít


Jarka Vykoupilová

Jarka Vykoupilová

představení "Čas třešňového dýmu"

Terapeutka, moderátorka, herečka, zpěvačka okamžiků, která má na své práci nejraději setkávání se s lidmi a jejich příběhy. S radostí pořádá zážitková terapeutická setkání a plave v řece Svratce celoročně.


Zuzana Šmerková

Jitka Malíčková

herečka v představení "Čas třešňového dýmu"

Ráda hledám podstatu věcí a ráda si hraju - s hlasem a emocemi (v divadle Prkno), s tělem (cvičím Jógu/Pilates, pomáhám lidem k zdravému pohybu) a taky trochu s čísly (v práci) 🙂


vítková

Veronika Vítková

herečka v představení "Čas třešňového dýmu"

 

více

Veronika Vítková

herečka v představení "Čas třešňového dýmu"

zavřít


Beata Boháčová

Beata Boháčová

bubny, hudba, zvuk

muzikantka, bubenice, výtvarnice, lektorka cvičení která ráda tvoří, propojuje hudbu s tancem a výtvarnem, ráda pracuje a tvoří s dětmi, hraje divadelka pro děti, miluje hudbu, rytmus a život.

Beata Boháčová

bubny, hudba, zvuk

muzikantka, bubenice, výtvarnice, lektorka cvičení která ráda tvoří, propojuje hudbu s tancem a výtvarnem, ráda pracuje a tvoří s dětmi, hraje divadelka pro děti, miluje hudbu, rytmus a život.

zavřít


sovík

Zbyněk Sovík

Meditace, dech, cvičení

Očekávat můžete empatii, radost, laskavost a jemnost doprovázenou energií nádechů a výdechů, meditační techniky dýchání a cesty do svého nitra. Eyva - cesta k sobě


homolová

Andrea Homolová

přednáška: autorské čtení, autogramiáda - povídání s autorkou knihy Známe se celé věky čili Osudové vztahy

astroložka, autorka knihy "Známe se celé věky"


bajkaiová

Petra Vykydalová Kupková

Škola Na Radosti

Miluji přítomnost, svobodu, život i živost, radost, smích, nádech a výdech v přírodě...
...mám ráda, když  vystupuji ze své komfortní zóny. Tehdy si nejvíc uvědomuji život a jsem nejvíc přítomná. 

 


Zuzka Šmerková

Zuzana Šmerková

organizátorka akce

Vystudovala jsem gymnázium a následně Mendelovu univerzitu. Jsem matka dvou dospělých synů. Spolupracuji na programech a seminářích, které jsou určeny pedagogickým pracovníkům...

více

Zuzana Šmerková

organizátorka akce

Vystudovala jsem gymnázium a následně Mendelovu univerzitu.
Jsem matka dvou dospělých synů. Spolupracuji na programech a seminářích, které jsou určeny pedagogickým pracovníkům, psychologům, sociálním pracovníkům, zdravotníkům a všem odborníkům v pomáhajících profesích, kteří pracují s dětmi do 7 let. Aktuálně jsem průvodkyní dětí v Lesním rodinném klubu v Tišnově.
Moje oblíbené motto : "Žij tady a teď". Dospělí někdy čekají na štěstí, děti jsou šťastné teď. Jak kouzelná je dětská bezprostřednost, objevování nových věcí, hraní. Je přirozené pobývat s dětmi venku za každého počasí. Děti můžou být veselé, smutné, vše se každou vteřinu proměňuje. "Ať je léto nebo zima v lesní školce je nám príma"

zavřít


dobešová

Barbara Dobešová

organizátorka

Jsem Bára a jdu společně s Táňou a Zuzkou už od roku 2013. Tehdy jsem byla tak trochu na životní křižovatce, líbilo se mi, jak holky pracují, jak žijí. Kolik jsme toho od té doby napovídaly, kolik jsme se nasmály, nejde ani spočítat.

více

Barbara Dobešová

organizátorka akce

Jsem Bára a jdu společně s Táňou a Zuzkou už od roku 2013. Tehdy jsem byla tak trochu na životní křižovatce, líbilo se mi, jak holky pracují, jak žijí. Kolik jsme toho od té doby napovídaly, kolik jsme se nasmály, nejde ani spočítat. Na této cestě jsem poznala další úžasné lidi, jednou z nich je Jaruška. Těším se, že se zase sejdeme na jedinečné Konferenci radosti, jemnosti a laskavosti v roce 2019. Je to čas vždy naplněný, v otevřenosti a přijetí. Člověk získá, co potřebuje – čas pro sebe, zpomalení, dobré jídlo a lidi kolem sebe, program nabitý zážitky i humorem . Pracuji v neziskové organizaci Liga lidských práv, v projektu Férová škola. Snažíme se o to, aby všechny děti byly ve škole úspěšné, aby zažívaly radost z učení. Spolupracujeme proto s učiteli, řediteli, ale také rodiči. Práce je to krásná, ale mnohdy velmi vyčerpávající. Proto jsem tolik vděčná, že mi Táňa, Zuzka a Jaruška ukazují cestu a naději pro náš budoucí svět. Jsem vděčná, že v neděli se problematice školy budeme věnovat více a přijdou nás navštívit děti ze Školy na radosti, kde tento ideál žijí a tvoří.

zavřít


bajkaiová

Kateřina Navrátilová

majitelka chalupy Navrátilka

 


 

Přihláška

Přihlásit se můžete do 28. 2. 2019.

online přihláška

účastnický poplatek

4 990 Kč

Vaše místo na konferenci bude zarezervováno až po zaplacení zálohy 2000 Kč na účet 1682369028/3030 s variabilním symbolem 01042019, do zprávy pro příjemce prosím uveďte své jméno. Zálohu uhraďte do 28. 2. 2019. Zaplacení poplatku vám potvrdíme emailem. Pokud posíláte platbu ze zahraničí, pošlete ji prosím včetně poplatku za převod.

Účastnický poplatek zahrnuje 

  • ubytování od 24. 5. do 26. 5. 2019 (tj. 2 noci)
  • plnou penzi (snídaně – oběd – večeře, začínáme večeří a končíme obědem)
  • pitný režim o přestávkách
  • služby lektorů
  • konferenční poplatek
 

Kontakt

Přihlášky a dotazy: Barbara Dobešová

barbara.dobesova@seznam.cz, tel.: +420 732 588 884

webdesign stránky: Webuše.cz